Dodatki

Radiotelefony motorola – czy warto je wybrać?

Radiotelefony motorola - czy warto je wybrać

Radiotelefon w górach jest domeną nie tylko pracowników GOPR-u. Z takiego urządzenia w górach korzystają osoby wspinające się (komunikują się w zespołach w czasie wspinaczki), narciarze (szusujący w oddaleniu od siebie), rowerzyści (którym partnerzy wypraw znikają nierzadko z oczu), turyści (którym zdarza się czasami rozdzielić). Warto mieć na względzie, iż taka łączność ma wiele zalet. Jednymi z najpopularniejszych urządzeń tego typu są radiotelefony motorola, które postaramy się poniżej opisać. 

Radiotelefony Motorola 

Jedną z najpopularniejszych firm zajmujących się produkcją radiotelefonów, jest Motorola. Oferowane przez markę urządzenia używane są przez profesjonalne służby (przykładowo GOPR). Dzięki temu również wśród produktów walkie talkie firma ta też zyskała popularność. Nawet mało zaawansowane modele z dużym prawdopodobieństwem zaskoczą nas właściwościami użytkowymi i wytrzymałością. Ponadto, w ofercie firmy BHP Gabi znaleźć można nie tylko tanie modele radiotelefonów sprawdzające się w roli krótkofalówek dla dzieci, ale też radia dostosowane do użytkowania w trudniejszych warunkach atmosferycznych. 

radiotelefon motorola

Uniwersalne walkie talkie T62 Motorola

Motorola T62 jest modelem, który można polecić chyba każdej osobie, która poszukuje uniwersalnego radia PMR do użytku na zewnątrz. Wyposażona jest ona w kody umożliwiające odsiewanie odsłuchu innych użytkowników. Dwie krótkofalówki znajdujące się w zestawie, są bardzo łatwe w obsłudze. Zaletą tych walkie-talkie jest również ich zasilanie hybrydowe. Do zestawu z radiami dołączono akumulator wielokrotnego ładowania przez złącze USB. Istotną kwestią jest opcja zastąpienia akumulatora bateriami AAA, które można kupić praktycznie wszędzie. Zaletą takiego radiotelefonu, jest też możliwość używania go z mikrofonogłośnikiem czy ze słuchawkami.