Notice: Funkcja _load_textdomain_just_in_time została wywołana nieprawidłowo. Ładowanie tłumaczenia dla domeny blossom-fashion zostało uruchomione zbyt wcześnie. Zwykle jest to wskaźnik, że jakiś kod we wtyczce lub motywie działa zbyt wcześnie. Tłumaczenia powinny zostać załadowane podczas akcji init lub później. Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 6.7.0.) in /home/uuulalal/domains/kzr-lok-snajper.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6114
Ogrzewacz do rąk – jaki wybrać i kiedy się przyda? – KZR-lok Snajper
Dodatki

Ogrzewacz do rąk – jaki wybrać i kiedy się przyda?

ogrzewacz do rąk

Kiedy marzną ręce, trudno jest wykonywać jakiekolwiek czynności manualne. Skostniałe z zimna dłonie nieraz potrafią aż boleć, utrudniając normalne funkcjonowanie. To z kolei może być niebezpieczne na przykład podczas wycieczek wysokogórskich czy podczas innych ekstremalnych zajęć w niskiej temperaturze. Dlatego warto zaopatrzyć się odpowiedni ogrzewacz do rąk, który uratuje w trudnej sytuacji.

Jakie są rodzaje ogrzewaczy do rąk?

Ogrzewacze do dłoni występują w kilku wersjach, dzięki czemu można dobrać produkt do konkretnych warunków i do własnych potrzeb. Najbardziej popularne są ogrzewacze do rąk:

  • benzynowe,
  • chemiczne,
  • żelowe,
  • węglowe.

Jaki zatem rodzaj ogrzewacza wybrać? Bardzo często kupowane są wersje żelowe, o całkowicie naturalnym składzie. Są niepalne i nietoksyczne, dobrze i szybko się nagrzewają, a także są wielokrotnego użytku, nawet do kilkuset razy. Zależnie od wersji, uruchamiane są dzięki gorącej wodzie, poprzez wyłamanie blaszki wewnątrz lub nawet samo potrząśnięcie. Często występują w formie małych saszetek, które można schować niemal wszędzie. Z kolei ogrzewacz do rąk chemiczny tworzony jest z aluminium i uruchamiany z pomocą spalania benzyny ekstrakcyjnej. Takie modele mają żarnik pokryty platynową siatką katalityczną.

Ogrzewacze chemiczne natomiast przyjmują różną postać, ale często są to jednorazowe saszetki z polipropylenu z dodatkiem żelaza, które nagrzewają się dzięki reakcji chemicznej, w połączeniu z tlenem. Z kolei węglowe ogrzewacze do dłoni pracują z pomocą wkładów węglowych, które po rozżarzeniu umieszcza się w specjalnym opakowaniu ochronnym. Długość grzania jest zależna od wielkości włożonego wkładu.

Kiedy jest potrzebny ogrzewacz do rąk?

Ogrzewacze nie tylko do dłoni, ale i do stóp, są potrzebne w wielu sytuacjach. Najczęściej są wybierane jako wsparcie w podtrzymaniu odpowiedniej temperatury kończyn na ekstremalnych wycieczkach, gdzie temperatury sięgają dużo poniżej zera. Takie ogrzewacze pozwalają przetrwać w wielu trudnych warunkach, bez konieczności przerywania całej wyprawy. Są też doskonałym wyborem nawet na zwykłe biwaki w okresie jesienno-zimowym dla osób, które lubią mieć zawsze ciepło. Ogrzewacz do rąk, zależnie od wybranego rodzaju i wielkości, można włożyć:

  • do śpiwora,
  • do kieszeni,
  • do zagięcia czapki,
  • do rękawiczek,
  • do skarpetek.

Największą zaletą ogrzewaczy do rąk jest ich kompaktowość i kieszonkowe rozmiary. Mogą się przydać nie tylko podczas dalekich wypraw, ale też w życiu codziennym. Mogą na przykład grzać przez całą zimą nawet w domu, co jest zbawiennie dla osób z wiecznie zmarzniętymi dłoniami i stopami. Większe saszetki są też doskonałym wyborem jako kompres na stawy z bólami reumatycznymi.