Dodatki

Zalety saperki

Jeśli zainspirowały Cię filmy o przetrwaniu w trudnych warunkach lub jeśli jesteś miłośnikiem obozów survivalowych i chcesz zadbać o profesjonalne wyposażenie – już dziś zapoznaj się z ofertą sklepu o profilu survivalowym i militarnym. Znajdziesz tu wszystko, co potrzebne na biwak, szkołę przetrwania czy na wypadek nieoczekiwanych wydarzeń takich jak wojna. Sprawdź jak niewielkie narzędzia czy przedmioty mogą stać się kluczowymi w ratowaniu zdrowia, a czasem nawet życia.

Charakterystyka saperki

Saperkę w dużym uproszczeniu można nazwać zminiaturyzowaną łopatą. Jej nazwa wzięła się stąd, że jako pierwsi używali jej właśnie saperzy do wykopywania z ziemi min. Charakteryzuje się ona zdecydowanie krótszą rękojeścią oraz węższą głownią w stosunku do klasycznej łopaty. Jest też zdecydowanie lżejsza, dzięki czemu coraz chętniej jest również produktem wybieranym przez kobiety. Głownia saperki wykonana jest najczęściej z wysokiej jakości stali, która gwarantuje jej żywotność, wytrzymałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Dodatkowa powłoka antykorozyjna sprawia, że saperka (https://www.hobby4men.com/turystyka-i-survival/saperki-wojskowe-i-turystyczne.html) z biegiem lat nie rdzewieje i nie degraduje się. Materiałem rękojeści jest antypoślizgowy nylon, stop aluminium, polimer czy drewno.

Gdzie używać saperki?

Na rynku dostępne są różne modele saperek, które stanowią idealne wyposażenie warsztatu, ogrodu czy ekwipunku survivalowego. Dzięki regulowanemu kątowi nachylenia saperkę można używać jako kilof, łopatę, toporek czy motykę (w zależności od potrzeb). Bardziej zaawansowane saperki pełnią też funkcję dwurzędowej piły do gałęzi, otwieracza do kapsli, kluczy oczkowych czy ostrza do cięcia lin. Niektóre saperki wyposażone są dodatkowo w nóż, gwizdek alarmowy, zbijak do szyb czy krzesiwo do wzniecania ognia.

Saperka świetnie sprawdzi też się zimą jako obowiązkowe wyposażenie samochodu. W sytuacji nieoczekiwanych, dużych opadów śniegu z łatwością odśnieżymy zaspy i udrożnimy trasę przejazdu. Saperki są zwykle zapakowane w bezpieczne futerały lub pokrowce, dzięki czemu z łatwością można je transportować w plecaku czy bagażniku. Jeśli więc zimą wybierasz się w góry, koniecznie zaopatrz się w tego typu małą łopatę.

Gdzie można kupić saperkę?

Łopaty typu saperki są dostępne w ofercie sklepów o profilu wojskowym czy survivalowym zarówno w sprzedaży stacjonarnej jak i internetowej. W zależności od potrzeb znaleźć można saperki o rożnej jakości, wykonane z różnych komponentów i w różnych przedziałach cenowych. Saperka to również idealny, a zarazem praktyczny prezent dla miłośnika survivali czy biwakowania.