Samoobrona

Green gas- jak działa w ASG?

Green gas został stworzony do zasilania pewnych replik ASG. Wybierając go, gracze przede wszystkim odczuwają wyższą wygodę ładowania magazynku. W takiej broni energia, która napędza kula, generowana jest przez intensywne rozprężenie gazu. Gaz dostępny jest w wielu opakowaniach o różnych pojemnościach. Według informacji producentów litr może wystarczyć na ok. 1500 strzałów.

Jak działa Green Gas w ASG?

Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza repliki gazowe w kaburach Airsofrtowych, gdyż krótkie modele świetnie przydają się podczas rozgrywek, jako bronie poboczne. Ponadto, zakupić można również repliki napędzane green gasem także długich karabinków. Mechanizm działania ASG jest niezwykle prosty. Wszelka praca dokonywana jest przez zamknięty i sprężony gaz. Kiedy naciskamy spust, dochodzi do otwarcia zaworu, a gaz znajdujący się pod ciśnieniem zostaje uwolniony. Doprowadza on do rozpędzenia kulki zlokalizowanej w magazynku. Rozwiązanie to pozwala graczom na strzelanie ogniem półautomatycznym oraz serią automatyczną. Wiele graczy ceni sobie właśnie takie repliki, gdyż przypominają one do złudzenia oryginały. Decydując się na zakup broni z gazem, należy pamiętać, że nie powinna być ona używana w zimowych okresach. Repliki dostępne na rynku znajdziemy w różnych przedziałach cenowych. Niektóre modele kosztują już od 100 złotych, a za inne trzeba zapłacić nawet parę tysięcy.

Czym jest system Blow Back w replikach z Green Gas?

To system odrzutu zamka, dzięki czemu replika zachowuje się jak prawdziwa broń. Gaz będący w zbiorniczku doprowadza do ruchu atrapę zamka repliki. Takie rozwiązanie znalazło zastosowanie w modelach typu GBB. Dzięki takiemu systemowi uzyskuje się ciekawy efekt wizualny. Warto jednak pamiętać, że przy temperaturach poniżej 10 stopni pojawia się efekt syfonowania. Wtedy przymarzają zawory, a gaz ucieka ze zbiorniczka.