Sprzęt do strzelania

Pistolety maszynowe w świecie ASG

Na polu walki i w operacjach zbrojnych wykorzystuje się pistolety maszynowe jako broń do walki w bliskim kontakcie. Jest to rodzaj broni wykorzystującej taki sam rodzaj amunicji jak pistolet jednak umożliwiający prowadzenie ognia ciągłego, skąd określenie maszynowy w nazwie. Wykorzystuje się je także w aktywnościach związanych z ASG w formie replik tego rodzaju broni . Czym one się charakteryzują?

Jak wykorzystuje się pistolety maszynowe w ASG?

W świecie ASG wszystkie rodzaje replik są bardziej zbliżone do siebie pod względem parametrów jak prędkość wylotowa kulki, czy rodzaj amunicji niż jest to w broni palnej wykorzystującej ostrą amunicję. Z tego względu pistolet maszynowy w ASG nie wyróżnia się pod tym kątem, jednak nadal jako replika posiada te same wymiary dzięki którym ten rodzaj broni jest bardzo poręczny i umożliwia wygodne manewrowanie w ciasnych przestrzeniach. Dlatego PM-y w ASG wykorzystywane są często podczas rozgrywek w budynkach i na małych przestrzeniach bogatych w liczne wąskie przejścia i przeszkody. Typowe repliki pistoletów maszynowych posiadają napęd elektryczny, co pozwala na prowadzenie automatycznego ognia. Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, by te repliki wykorzystać w starciach na bardziej otwartych przestrzeniach o ile dany pistolet dysponuje wystarczającą mocą.

Popularne repliki

Podobnie jak inne typy replik ASG pistolet maszynowy posiada swoje odpowiedniki wykorzystywane przez siły zbrojne na całym świecie. Do najczęstszych wzorów do replik ASG w tym segmencie należą pistolety maszynowe MP5, P90, czy Uzi. Popularne są także repliki niemieckich broni H&K, czy popularnego na końcu XX wieku pistoletu maszynowego Skorpion Vz. 61. Dużym zainteresowaniem w tym segmencie cieszą się także repliki broni wykorzystywanej podczas drugiej wojny światowej. Więcej zobaczysz pod adresem www