Uncategorized

Pas taktyczny – jaki będzie najlepszy?

Na rynku można znaleźć różnego rodzaju pasy taktyczne, które mają za zadanie nie tylko trzymać spodnie, ale także sprzęt, a nawet część ekwipunku. Dzięki dobraniu odpowiedniego modelu można zapewnić sobie idealny przyrząd, który znacznie ułatwi nam operowanie ekwipunkiem podczas każdego survivalu. Dobry pas taktyczny powinien być przede wszystkim solidnie wykonany oraz stosunkowo lekki, dlatego najistotniejszy jest odpowiedni wybór materiałów. To warunkuje przydatność pasa – nic nie może się samo odpinać, odczepiać lub zsuwać, co mogłoby przeszkodzić podczas akcji. 

Pas taktyczny nie jedno ma imię

W sklepach oferujących sprzęt do ASG można dostać pasy różnie skonstruowane w zależności od przeznaczenia. Niektóre mają wbudowaną specjalną wkładkę w postaci taśmy polimerowej lub też rzepa, który pozwala na dopięcie dodatkowego pasa wewnętrznego. Tego rodzaju produkty oferują dużą stabilność oraz dobre usztywnienie, jednakże ich wadą może być szybkie niszczenie się. Materiał szybko się przeciera, a nici mogą być przecięte przez krawędź. Należy więc wybierać produkty wykonane z materiałów najlepszej jakości. Do wyboru mamy także pasy o różnych klamrach. Niektóre są bardzo proste, a ich konstrukcja opiera się na prostokątnej ramce oraz wewnętrznej belce. Inne produkty mają wbudowaną klamrę typu Quick Release. Jest to rozwiązanie, które stosuje się także w przypadku plecaków oraz toreb. Zapewnia wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia. Warto wspomnieć także o rozwiązaniu AustrAlphin Cobra oraz jego pochodnych. Tego rodzaju klamry posiadają zaawansowany mechanizm blokujący.

Akcesoria dla lubiących innowacje

Pas taktyczny może być wyposażony także w różnego rodzaju akcesoria. które mają na celu ułatwienie operowania podczas akcji. Są to elementy stworzone do poprawienia komfortu oraz usprawnienia przenoszenia sprzętu. Warto sprawdzić między innnymi specjalne nakładki pozwalające na montowanie ładownic na sztywno, czy też pasy wewnętrzne poprawiające stabilizację pasa.