Broń biała

Petardy hukowe – nie dla dzieci

Wszelkiego rodzaju materiały pirotechniczne potrafią urozmaicić niejedną imprezę i zabawę. Jednak dopiero używane przez osoby odpowiedzialne nie zrobią nikomu krzywdy ani nie sprawią nieprzyjemności. Petardy hukowe to najprostsze środki pirotechniczne, które są najłatwiej dostępne na polskim rynku. Można je kupić w internecie i w sklepach o charakterze militaria.

Co to jest petarda hukowa?

Najczęściej jest to kartonowa rurka pełna prochu, zakończona draską lub lontem. Zdarza się, że w swoim magazynku ma:
– 5 strzałów,
-10,
-50,
– lub nawet 100 strzałów.
Dodatkowo oprócz huku, czyli dźwięku może wydawać jakikolwiek efekt świetlny.

Do czego służą hukowe petardy?

Petardy hukowe to zabawka dla mocno dorosłych dzieci. Odpowiednio użyta, w odpowiednim miejscu i podczas odpowiedniego eventu może bardzo uatrakcyjnić niejedną zabawę czy imprezę.
Militaria proponują różnego rodzaju petardy hukowe i wszystkie są sprowadzane od odpowiednich dostawców.

Bezpieczna zabawa

Zabawa petardami hukowymi może być bardzo ciekawa pod warunkiem, że jest to zabawa bezpieczna. Należy odpowiednio rozpalać petardy i umiejętnie się z nimi obchodzić. Różnorodność petard jest bardzo duża, są one owalne, kwadratowe, prostokątne, w kształcie kuli, każda z nich daje jednak te same efekty: huk i błysk. Co dziwne, jest to dla wielu osób bardzo zabawne i efektowne. Trudno dzisiaj wyobrazić sobie zabawę sylwestrową bez tego rodzaju urozmaicenia.
Mieszanka prochów w petardach bywa różna, dlatego też i ich efekty znacznie różnią się od siebie.