Sprzęt do strzelania

Jaki model wiatrówki kupić?

Kupno wiatrówki to dla wielu osób jedyna szansa na to, aby móc strzelać w tarcze strzeleckie. Nie mają oni ani dostępu do broni ostrej, ani też w pobliżu żadnej strzelnicy. Z tego też powodu bardzo ważne jest to, żeby dobrali oni odpowiedni dla siebie model, aby ich pasja mogła być realizowana możliwie jak najlepiej. Jaki zatem model wiatrówki najlepiej jest zakupić do rekreacyjnego strzelania w domu?

Dostępne wersje wiatrówek

Wiatrówki pokrótce podzielić można na dwa modele, które różnią się od siebie po prostu wielkością. Na rynku spotkać można znaną od lat wersje z długą lufą, które przypominają prawdziwe strzelby, lub też broń krótką, która mieści się w dłoni i jest najczęściej repliką prawdziwej broni palnej.
Obie te wersje mają wiele różnic, jednak łączy je jedno. Z każdej z nich doskonale strzela się do tarczy strzeleckiej. Który jednak model będzie lepszy w warunkach domowych?
Strzelając w domu z wiatrówki, liczy się to, aby zachowana była możliwie najlepsza wygoda takiego strzelania, oraz oczywiście celność i siła strzału. Małe wiatrówki są niezwykle wygodne, ponieważ zasilane są głównie z CO2, co pozwala wystrzelić cały magazynek śrutu bez żadnego przeładowania. Nie są jednak aż tak celne, jak wersje łamane, czyli duże strzelby. Posiadają one znacznie większy zasięg i siłę strzału, co pozwala strzelać nie tylko do tarcz strzeleckich, ale także do znacznie dalej umieszczonych butelek lub puszek.
Wybór zatem pomiędzy tymi dwoma modelami zależny jest od tego, do czego będzie chciało się strzelać, oraz z jaką precyzją.