Samoobrona

Czym są pałki teleskopowe?

Każda osoba ma prawo do obrony w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, bądź mienia. Kursy samoobrony i lekcje sztuk walki uczą amatorów właściwych chwytów i technik obezwładniających napastnika. Na rynku dostępne są też akcesoria i sprzęty wspomagające obronę, w tym różnego rodzaju pałki, przeznaczone nie tylko dla służb mundurowych, ale również cywili.

Budowa pałek teleskopowych

Pałka teleskopowa jest dziś najchętniej wybieranym narzędziem obrony koniecznej. Składa się z czterech części:
– rękojeści,
– końca rękojeści,
– ramienia dwu – segmentowego,
– końca ramienia długiego.
Rękojeść jest najczęściej pokryta karbowaną otuliną. Pozostałe elementy są wykonane z hartowanej stali, odpornej na czynniki mechaniczne i atmosferyczne. Po rozłożeniu, pałka może mieć długość nawet do 70 cm. Zakończenie z metalowej zaślepki chroni przed uszkodzeniami mogącymi pojawić się podczas składania i rozkładania.

Zalety pałek teleskopowych

Akcesoria te są wygodne i komfortowe w użytkowaniu, bardzo łatwo się rozkładają. Wystarczy zrobić wymach ręką, aby pałka osiągnęła właściwy rozmiar. Złożona idealnie mieści się w kaburze, kieszeni lub torebce. Jest bezpiecznym narzędziem obrony, ponieważ stanowiąc przedłużenie ręki pozwala zachować dystans między ofiarą, a napastnikiem.

Aby można było w pełni korzystać z właściwości pałek, konieczny jest podstawowy trening, umożliwiający nie tylko wyćwiczenie pewnych ruchów, ale również pozwalający przełamać bariery psychiczne. Umiejętność obsługi pozwala skutecznie odeprzeć atak i szybko wezwać pomoc.