Sprzęt do strzelania

Paintball – zabawa dla dorosłych

Paintball to militarna gra zespołowa. Na specjalnie przygotowanym terenie (stare budynki, ruiny) zawodnicy prowadzą symulowaną walkę. Choć nie jest to rozrywka tania, to dostarcza wiele atrakcji i emocji. Mogą w niej brać udział osoby, które ukończyły 16 lat.

Akcesoria do paintballa

Podstawowym elementem używanym w grze wojskowej jest marker, czyli broń na kulki wypełnione farbą. Trafienie przeciwnika znaczy go kolorową plamą na ubraniu. Jeżeli ktoś chce uprawiać ten sport przez dłuższy czas to powinien zdecydować się na zakup własnego sprzętu w sklepie militarnym, będzie taniej niż wypożyczanie go przed każdą grą.

Oprócz markera niezbędne są oczywiście kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej, magazynek na kulki, naboje wypełnione gazem. wybór jest bardzo duży i pod względem jakości i ceny.

Zasady bezpieczeństwa

W trakcie rozgrywanej walki uczestnicy powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo. W zależności od modelu markera pociski osiągają prędkość nawet ponad 300 km/h. Uderzenie takim pociskiem może być bardzo bolesne. Na urazy najbardziej narażona jest głowa i oczy. Kask i maska to wyposażenie niezbędne, oferowane przez każdy sklep militarny. Można także kupić w nim maskujące ubranie moro różnych firm, buty wojskowe. Dodatkowo można zaopatrzyć się w rękawice oraz ochraniacze na kolana.

Pozostałe akcesoria do painballa oferowane przez sklepy militarne to farby maskujące, preparaty do mycia i czyszczenia broni.

Dodaj komentarz