Broń biała

Rękojeść w nożach myśliwskich

Przy zakupie nowego noża myśliwskiego: https://ostry-sklep.pl/noze-mysliwskie warto zwrócić szczególną uwagę nie tylko na jakość ostrza, ale również na rękojeść, która wbrew pozorom ma bardzo duże znaczenie.

Jaka jest dobra rękojeść?

W dzisiejszych czasach największych zainteresowaniem cieszy się rękojeść prosta, która doskonale sprawdzi się nie tylko w nożach myśliwskich, ale również w nożach uniwersalnych. Zaletą rękojeści prostej jest to, że doskonale leży praktycznie w każdym chwycie. Przy wszystkich pracach operowanie nożem będzie bardzo komfortowe.

nóż dla myśliwego typu skinner

Rękojeści łukowato wygięte

Dobry nóż myśliwski może mieć także porządną rękojeść łukowato wygiętą, która zapewnia wygodniejszy i co najważniejsze znacznie pewniejszy chwyt. Jedyną wadą rękojeści tego typu jest mniejsza uniwersalność. Dobry nóż myśliwski powinien mieć nie tylko porządną rękojeść, ale również solidne połączenie z głownią. Najlepszym wyborem są noże z rękojeścią o konstrukcji full-tang. Mowa tutaj o modelach, w których to stalowy trzpień jest po prostu przedłużeniem głowni i co najważniejsze posiada długość i szerokość, która równa jest okładzinom rękojeści. Dobry myśliwski nóż to inwestycja na lata, dlatego też warto postawić na modele od renomowanego producenta.

Dodaj komentarz