Samoobrona

Które pistolety gazowe są godne polecenia?

W profesjonalnych sklepach militarnych bez żadnego większego problemu można znaleźć pistolety gazowe, które doskonale nadają się do samoobrony. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie nowej broni.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić z jakich materiałów jest zrobiony nasz pistolet gazowy. Producenci oferują pistolety wykonane nie tylko z metalu, ale również z tworzywa sztucznego. Materiał ma olbrzymi wpływ nie tylko na wytrzymałość, ale również na wagę. Warto szczególną uwagę zwrócić również na system hop-up, czyli podkręcanie kulek. Godne polecenia są pistolety gazowe, które mają możliwość regulacji tego parametru. Kolejnym ważnym elementem jest również to, aby sprawdzić na jaki dystans wystrzeliwane są kulki. Dla wielu osób olbrzymie znaczenie będzie mieć także rodzaj i pojemność magazynka.

Jaką broń wybrać?

Dla osób, które dbają o bezpieczeństwo najlepszym wyborem są popularne pistolety hukowo-gazowe, na które nie trzeba mieć żadnego pozwolenia. Pistolet tego typu nie tylko wydobywa gaz, ale również sygnał dźwiękowy w trakcie każdego wystrzału. Wbrew pozorom głośne strzały mogą wystraszyć nawet najbardziej natrętnego agresora. Bardziej zaawansowane osoby powinny postawić na pneumatyczny pistolet gazowy. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które cenią sobie wygodę użytkowania. Jedyną wadą pneumatyków jest to, że gaz jest rozpylany jedynie na odległość około 2 metrów.

Dodaj komentarz