Sprzęt do strzelania

Broń ASG na kulki – zabawa czy sport?

Bronie ASG cieszą się dużą popularnością zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Dostępnych jest wiele różnych egzemplarzy pistoletów i karabinów, często wzorowanych na prawdziwych broniach, które budzą zainteresowanie u osób w różnym wieku. W związku z tym rodzi się pytanie – czy tego typu broń na kulki to zabawka, czy powinna być już traktowana jako sport?

Bezpieczeństwo przy korzystaniu z broni ASG

Przede wszystkim warto wiedzieć, że bronie ASG potrafią stwarzać duże niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia, jeżeli nie używa się ich zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Już zwykłe bronie na kulki dla dzieci potrafią być niebezpieczne, jeśli wyceluje się nimi w oko, dlatego można sobie tylko wyobrażać, jakie szkody mogą wyrządzić bronie ASG, które przecież wystrzeliwują pocisk ze znacznie większą prędkością. Dlatego przy korzystaniu z tego typu pistoletów i karabinów warto pamiętać o noszeniu specjalnych okularów ochronnych, które znacznie zmniejszają ryzyko trafienia w oko.

Czy bronie ASG nadają się dla dzieci?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Oczywiście, zabawa tego typu pistoletami jest atrakcyjna dla wielu dzieci i jak najbardziej można im pozwolić na strzelanie do celu, jednak wyłącznie wtedy, kiedy znajdują się one pod nadzorem osoby dorosłej. Jednocześnie należy wytłumaczyć dziecku, że tego typu broń to nie zabawka, a więc zabronione jest celowanie z niej do innych osób czy nawet zwierząt. W razie gdy dziecko nie przestrzega zasad bezpieczeństwa lub nie przebywa pod opieką dorosłego, nie powinno mieć dostępu nawet do najprostszych broni ASG.

Dodaj komentarz