Sprzęt do strzelania

Czy warto postawić na karabinki?

W dzisiejszych czasach wiatrówki karabinki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też warto bliżej im się przyjrzeć. Broń ta doskonale sprawdzi się przede wszystkim na długich dystansach. Osoby, które chcą strzelać do celu z odległości około 15 metrów, powinny rozejrzeć się właśnie za karabinkami.

Napęd ma znaczenie

Jeżeli chodzi o profesjonalne wiatrówki karabinki, to pamiętać należy o tym, że mogą posiadać one różny napęd. Na półkach sklepowych można znaleźć wiatrówki sprężynowe, na CO2, PCA i PCP. Wiatrówka sprężynowa, aby mogła oddać strzał musi mieć wcześniej naciągniętą sprężynę. We większości modelach robi się to po prostu za pomocą łamania lufy albo za pomocą specjalnej dźwigni pod lufą.

długa wiatrówka militarna

Wiatrówka na CO2

Wiatrówki na CO2 to nic innego, jak niezawodny sprzęt napędzany nabojami CO2. Najlepsze modele są w stanie zapewnić nawet 50 strzałów bez potrzeby uzupełniania naboi w magazynku. Największą zaletą wiatrówek tego typu jest lekka waga, ale niestety moc i celność pozostawia wiele do życzenia.

Napęd PCA

PCA to skrót od Pre Charged Air. W modelach tych śrut wystrzeliwany jest za pomocą powietrza, które sprężane jest specjalną pompką. Największą zaletą wiatrówki tego typu jest to, że nie powoduje ona odrzutu podczas oddawania strzału.

Dodaj komentarz